Opublikowano

TITANIUM GRACEY Curettes

TITANIUM GRACEY Curettes

TITANIUM GRACEY Curettes to kirety GRACEY z ostrzami wykonanymi z czystego tytanu.

Dlaczego kirety z tytanowymi ostrzami?

Ważnym aspektem jest to, że agresja bakteryjna, którą obserwujemy na szyi implantów jest dość podobna do obserwowanej na połączeniu śluzówkowo-dziąsłowym zęba. W związku z powyższym nasunęła się potrzeba oprzyrządowania, wykonanego z tytanu, który jest jedyną odpowiedzią na skuteczne leczenie oraz idealne dopasowanie do materiału, z jakiego wykonane są implanty, jak również do tkanek wokół nich. W przeciwieństwie do stali, tytan jest metalem biokompatybilnym, gdyż nie wywołuje reakcji patologicznych w tkankach i nie wydziela żadnych substancji dezintegracyjnych

Zgodnie z tą filozofią Medesy wprowadził TITANIUM GRACEY Curettes –  kirety Gracey typu krótkiego, których ostrza wykonane są z czystego tytanu. Narzędzia te są specjalnie dedykujemy dla implantologów i periodontologów.

Charakterystyka kiret

Nowy rodzaj uchwytu kiret Medesy umożliwia łatwe czyszczenie, sterylizację, a także wygodniejszy i bezpieczniejszy chwyt narzędzia. Uchwyty wykonane są ze stali nierdzewnej i dostępne w dwóch średnicach: 8mm i 10mm.

Ostrza TITANIUM GRACEY Curettes wykonane są z czystego tytanu.
TYTAN jest bardzo lekki, a jednocześnie twardszy i trwalszy niż stal. Jest to czysty materiał – biokompatybilny – i zapewnia najwyższy poziom kompatybilności z ludzkimi tkankami. Używamy tytanu do produkcji instrumentów chirurgicznych, które wymagają najwyższej perfekcji we wszystkich szczegółach. Zastosowanie tytanu w przypadku tego typu narzędzi zapewnia doskonałą wytrzymałość, trwałość ostrza i odporność na korozję.

Dostępne narzędzia z tytanową częścią robocza to:

  • 626/2Ti – Kireta Langer 1/2
  • 627/4Ti – Kireta Columbia 4R/4L
  • 669/1-2Ti – Kireta Gracey Short typ 1/2
  • 669/5-6Ti – Kireta Gracey Short typ 5/6 
  • 669/7-8Ti – Kireta Gracey Short typ 7/8 
  • 669/11-12Ti – Kireta Gracey Short typ 11/12
  • 669/13-14Ti – Kireta Gracey Short typ 13/14
  • 640/1Ti – Skaler 204S
  • 640/5 Ti – Skaler 204 SD
  • 651/11Ti – Skaler Hygienist H6/H7

 

Kirety można myć, dezynfekować jak również sterylizować tak jak wszystkie narzędzia chirurgiczne i stomatologiczne. Schemat postępowania dotyczącego mycia, dezynfekcji i sterylizacji można znaleźć TUTAJ

 

Aby uzyskać więcej informacji lub złożyć zamówienie prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub skorzystanie z naszego sklepu internetowego.