Opublikowano

LEVANTE nowa linia uchwytów MEDESY

LEVANTE nowa linia uchwytów MEDESY

LEVANTE nowa linia uchwytów MEDESY,  którą stworzył kreatywny geniusz PININFARINA.

Levante to nazwa wiatru, który wznosi się w środkowej części Morza Śródziemnego, kolebce sztuki. Natomiast nowa linia uchwytów MEDESY – wywodzi się z miejsca, w którym tworzy się najbardziej wyrafinowany włoski design.

Wiatr potrafi szybko zmienić się z lekkiej bryzy w przytłaczającą siłę. Linia LEVANTE zapewnia najdelikatniejszy komfort i najbezpieczniejszy chwyt, dzięki połączeniu doskonałej harmonii form i dobranych materiałów.

LEVANTE to nie tylko: ELEGANCJA, CZYSTOŚĆ LINII, INNOWACJE. To również cechy i wartości głęboko zapisane w DNA PININFARINA, które były kierunkowskazami w podejściu do projektu LEVANTE.

PININFARINA

PININFARINA to dom projektowy o międzynarodowej renomie, będący symbolem włoskiego stylu na świecie. Z ponad 80-letnim doświadczeniem, jego działalność koncentruje się na wszechstronnym projektowaniu, inżynierii produktów i badaniach.
Do prestiżowych klientów należą FERRARI, MASERATI, ROLLS-ROYCE & BENTLEY.
BATTISTA „PININ” FARINA: „Pytasz mnie, co oznacza włoski styl. To poczucie proporcji, prostota i harmonia linii, tak że po dłuższym czasie pozostaje coś bardziej żywego niż tylko wspomnienie piękna ”.
SERGIO PININFARINA: „Piękno kształtu jest wynikiem głębokiego zaangażowania mającego na celu osiągnięcie najwyższej jakości, a sam projekt jest punktem styku kształtu z technologią, smakiem i funkcjonalnością. Nic nie wydaje się być bardziej dostosowane do tak zwanego włoskiego geniuszu niż to ciągłe napięcie w harmonii piękna i funkcjonalności ”.

PININFARINA ugruntowała swoją pozycję światowego lidera w projektowaniu samochodów i nadal szerzy swój kreatywny geniusz w wielu innych sektorach, takich jak żeglarstwo, wzornictwo przemysłowe i architektura. PININFARINA to jedna z najbardziej prestiżowych marek, a jej arcydzieła powszechnie uważa się za niekwestionowane ikony elegancji i czystości.
Na ich deskach kreślarskich stworzono  kilka Ferrari, w tym 458 Spider, latarkę na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie 2006, wieżę kontrolną lotniska w Stambule, jacht Princess Y85.

PROJEKT

LEVANTE zostało stworzone i wyrzeźbione w ten sam sposób, w jaki artysta kształtuje swoje dzieło. Poprzez precyzyjne usuwanie zbędnych elementów w poszukiwaniu esencji czystej formy.
Uchwyt doskonale odzwierciedla pasję PININFARINY, jak również doświadczenie w łączeniu elegancji form z technologią.

LEVANTE oznacza podwójne podejście:
▷▷ Wyraźny nacisk na ergonomię poprzez waloryzację materiałów.
▷▷ Mocne postanowienie dotyczące zaprojektowania kultowego produktu.
Czysta równowaga pomiędzy ergonomiczną wydajnością chwytu a delikatnym designem, który podkreśla gładkie linie, idealnie dopasowując się do dłoni podczas trzymania.

ERGONOMIA

Zakres projektu polegał na stworzeniu nowej konstrukcji uchwytu, która mogłaby zapewnić zachowanie wysokiego standardu funkcjonalności, a także poprawić ergonomię, tak aby sprostać potrzebom dużego komfortu użytkownika końcowego.
Przeprowadzono szczegółową analizę dostępnych na rynku materiałów, ich struktury powierzchni i specyfiki, aż do wybrania najwyższej jakości silikonu. Bezpieczny materiał, który jest certyfikowany i zatwierdzony przez FDA, przystosowany również do stosowania w sektorze spożywczym. W zakresie ergonomii przeprowadzono dokładne badanie w celu określenia różnych sił, które powstają podczas trzymania i używania instrumentu przez dentystę.
Dokładna analiza danych dotyczących siły ciągnącej i pchającej oraz zdolności obrotu była niezbędna do stworzenia projektu. Dodatkowo tekstura silikonu zwiększa przyczepność i maksymalizuje chwyt przedmiotu nawet w rękawiczkach.

PRODUKTY

LEVANTE nowa linia uchwytów MEDESY i produkty dostępne z nowymi uchwytami w najnowszym katalogu dostępnym: TUTAJ

Więcej na kanale youtube: TUTAJ