Opublikowano

Kirety GRACEY – nowa linia kiret MEDESY

Kirety GRACEY

Kirety Gracey – nowa linia kiret MEDESY.

Kirety uniwersalne i Gracey stosuje się podczas niechirurgicznej, periodontologicznej higieny jamy ustnej pacjenta. Celem takiego zabiegu jest wyeliminowanie stanu zapalnego i przywrócenie stanu przyzębia pacjenta do zdrowia. Jednym ze sposobów, jest zminimalizowanie poziomu bakterii w jamie ustnej nie tylko przez higienę, którą wykonuje samodzielnie pacjent ale również poprzez mechaniczne usunięcie kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Podstawowymi narzędziami do usuwania płytki i kamienia są narzędzia ręczne, takie jak kirety Gracey. Dzięki tym narzędziom można usuwać złogi kamienia naddziąsłowo i poddziąsłowo.

Od Kiret Gracey oczekujemy, że: będą wygodne w użytkowaniu, ostre, nie będzie koniczne ostrzenie ich zbyt często.

Firma MEDESY wprowadziła na rynek nowy rodzaj Kiret Gracey. Dzięki specjalnemu stopowi stali udało się stworzyć doskonałą kiretę z ostrymi krawędziami i o większej twardości niż dotychczasowe. Ostrza kiret pozostają ostre nawet po wielokrotnym użytkowaniu. Nowy rodzaj ergonomicznego uchwytu DALILA zapewnia stabilny chwyt i wysoki komfort pracy.

Kirety Gracey - cechy

Różne rodzaje uchwytów DALILA: średnica 8mm, 10mm lub z anodyzowanego aluminium.

Kirety Gracey - rodzaje uchwytów

Dodatkowo do wyboru różne końcówki Kiret Gracey: standardowa, RIGID Type, LONG Type, SHORT Type.

Kirety Gracey - rodzaje końcówek

RIGID Type – mają grubszy i mniej elastyczny trzon niż standardowa kireta. Stosuje się je w przypadku zabiegów podczas których normalnie stosowany byłby skaler.

LONG Type – mają o 3 cm  dłuższy trzon niż kirety standardowe i umożliwiają głębokie sięganie do kieszonek przyzębnych.

SHORT Type – posiadają te same cechy jak LONG Type z wyjątkiem końca tnącego, który jest krótszy, aby ułatwić czyszczenie nawet w głębokich i wąskich kieszonkach przyzębnych.


Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat nowych kiret Gracey: TUTAJ

Chcesz dokonać zakupu lub zapytać o ofertę? Zapraszamy do kontaktu: TUTAJ