Opublikowano

CZARNY Koferdam – bezpieczeństwo, wygoda, kontrast

Czarny koferdam

Czarny koferdam jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na lepszą widoczność elementów pola zabiegowego.


Kontrast – komponenta sukcesu

Lepszą widoczność, która uwydatnia cechy charakterystyczne obiektu czy też zjawiska uzyskuje się poprzez kontrast. Im kontrast większy tym lepsza widoczność, im kontrast mniejszy tym widoczność jest mniejsza.

Jak wiadomo kontrast między kolorem czarnym a jasnym kolorem zębów jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku innych kolorów takich jak najczęściej wykorzystywane: zielony lub niebieski. Porównanie przedstawiamy poniżej:


Zalety i wady

Zalety oraz wady stosowania czarnego koferdamu są takie, jak wymienione w artykule pt. Koferdam – bezpieczeństwo i wygoda. Czyste i suche pole operacyjne, ochrona pacjenta i operatora poprzez stworzenie bariery aseptycznej i mechanicznej chroniącej przed zadławieniem lub połknięciem drobnych fragmentów.

Warto zauważyć, że dla osób pracujących w lupie lub mikroskopie sam kolor czarnego koferdamu  to kolejny atut. Czarny koferdam wraz z satynowanymi klamrami to praktycznie całkowita eliminacja odblasku. Odblasku zupełnie niepotrzebnego i przeszkadzającego, jak tzw. „light polution” w dużej metropolii.

Reasumując koferdam to więcej zalet niż wad.


Zestaw do koferdamu

W naszej ofercie proponujemy Państwu zestaw do koferdamu:

W skład zestawu wchodzą:

  1. Kaseta ze stali nierdzewnej z silikonowymi ogranicznikami M 981/20 – 1 sztuka
  2. Dziurkacz do koferdamu IVORY M 5550 – 1 sztuka
  3. Kleszcze do koferdamu IVORY M 5551 – 1 sztuka
  4. Ramki do koferdamu: mała, średnia i duża – razem 3 sztuki
  5. Klamry do koferdamu o numerach: 00, 3, 4, 12A, 13A, 27, 29, 210, 212, W8A – razem 10 sztuk
  6. Prowadnica do klamer M 5605 – 1 sztuka
  7. Koferdam – opakowanie zawierające 36 sztuk arkuszy o wymiarach 15×15 cm

Zestaw dostępny jest TUTAJ


Oczywiście mamy na uwadze również preferencje naszych klientów, więc istnieje możliwość wymiany elementów zestawu, takich jak dziurkacze czy klamry. Nie odbieramy naszym klientom możliwości pracy również z innymi kolorami koferdamu więc nadal w ofercie proponujemy kolory: zielony i niebieski.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą KLAMER i AKCESORIÓW do koferdamu, takich jak kleszcze, dziurkacze, ramki i inne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Black Rubber Dam TUTAJ